PODIUM DLA DPS

W sobotę 20 kwietnia br. miał miejsce finał „Sztafety Zdrowia”, podczas którego odbył się m.in. marsz Nordic Walking pn. „Kuj formę z Kowalem” oraz turniej piłki siatkowej drużyn amatorskich. Do turnieju zgłosił się 5 drużyn: Starostwo Powiatowe, Fundację „Przystań” oraz nasz DPS reprezentowali pracownicy, NZOZ „Patronka” uczestnicy zajęć, natomiast Zespół Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku uczniowie.

Nasza drużyna do turnieju intensywnie przygotowywała się na własnym boisku, które przygotował Pan Zbyszek. Kontuzja wyeliminowała Panią Elę, która postanowiła dokumentować heroiczną walkę naszych zawodników robiąc wyjątkowe zdjęcia. Po dwóch treningach zaczęła wyłaniać się pierwsza szóstka – jednak do samego końca trwała zażarta rywalizacja o pierwszy skład pomiędzy paniami księgową i kadrową.

Pierwszy mecz w turnieju graliśmy ze Starostwem Powiatowym w Szczecinku i choć byliśmy dzielnie wspierani przez honorowego trenera naszej kadry – Pana Stanisława to jednak nieznacznie ulegliśmy faworytowi grupy w dwóch setach.

W drugim meczu naszym przeciwnikiem był zespół ZNOZ „Patronka” w Szczecinku, który bez większych trudności ograł nas w pierwszym secie. Drugi set od początku do końca przebiegał pod dyktando naszej drużyny, która pewnie go wygrała. Trzeci set ostatecznie wygraliśmy dość pewnie, choć tak naprawdę zaczęliśmy poprawnie grać dopiero od stanu 0:5.

W meczu o trzecie miejsce pokonaliśmy Panie z Fundacji „Przystań” natomiast w finale turnieju młodzież z „Ekonomika” pokonała ekipę Starostwa Powiatowego.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.