Get Adobe Flash player
WOLNE MIEJSCA
ILOŚĆ MIEJSC W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W BORNEM SULINOWIE – 139,
ILOŚĆ WOLNYCH MIEJSC W DPS – 1,
ILOŚĆ OSÓB OCZEKUJĄCYCH NA PRZYJĘCIE DO DPS – 0
INFORMACJA
Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie informuje, że dysponuje jednym wolnym miejscem w pokoju dwuosobowym.

Warunki przyjęcia: czytaj dalej →

XIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ

W czwartek (24 sierpnia br.) Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie już po raz trzynasty zamienił się w GARNIZON WOJSKOWY, w którym odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych.

Na rozkaz generała Jednostki Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie p. Krystyny Berdyńskiej oraz generała Stowarzyszenia „Wyprzedzić czas” p. Doroty Załogi – Martysz stawiły się 32 jednostki pomocy społecznej i środowisk emeryckich, które zaprezentowały pieśni patriotyczne oraz znane i lubiane piosenki wojskowe.

W roku bieżącym organizatorzy wydali 350 przepustek uprawniających do wstępu na teren GARNIZONU. Każda przepustka oznaczona była indywidualnym numerem, który równocześnie był losem w loterii fantowej.

Tak, jak w latach poprzednich tło Festiwalu stanowiły pojazdy militarne, przy których zaproszeni goście chętnie robili sobie zdjęcia.

Tradycją borneńskich Festiwali jest udział gwiazdy, gościa specjalnego, na występ której przybyli goście oczekują szczególnie mocno. Dzięki determinacji organizatorów do Bornego Sulinowa zawitały już takie sławy, jak Stanisław Mikulski, Andrzej Rybiński, Beata Tyszkiewicz, Jerzy Połomski, Andrzej Rosiewicz, czy Krystyna Giżowska.
W roku bieżącym gospodarze Festiwalu podjęli się prawdziwego mission impossible – postanowili zaprosić do współpracy Panią Halinę Kunicką. Po wielotygodniowych wysiłkach organizacyjnych, pomocy osób życzliwych oraz odrobinie szczęścia zadanie zostało wykonane w 100% – gwiazdą XIII OGÓLNOPOLSKIEGO  FESTIWALU PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ została – Pani Halina Kunicka.

W swoim mini recitalu Pani Halina Kunicka zaprezentowała przeboje, których autorami byli m.in. Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Ernest Bryll oraz Lucjan Kydryński. Bez wątpienia na długo zapadną one w pamięci uczestników Festiwalu.

Zaproszeni goście mierzyli się nie tylko na scenie podczas prezentacji swoich talentów wokalnych – stoczyli także zaciekły pojedynek na strzelnicy, rywalizując w Turnieju strzelania z wiatrówki. Okazały Puchar, który ufundował Starosta Szczecinecki powędrował do Domu Pomocy Społecznej w Pile.

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczoną poniżej galerią zdjęć.

Tekst: Tomasz Kapuściński
Zdjęcia: Monika Orzechowska

Wydarzenia
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
BIP
Archiwa