Get Adobe Flash player
WOLNE MIEJSCA
ILOŚĆ MIEJSC W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W BORNEM SULINOWIE – 162,
ILOŚĆ WOLNYCH MIEJSC W DPS – 25,
ILOŚĆ OSÓB OCZEKUJĄCYCH NA PRZYJĘCIE DO DPS – 4

Warunki przyjęcia: czytaj dalej →

SPOŁECZNIK 2018 – ZAKĄTEK ZIOŁOWY

Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” rozpoczęło działania projektowe pn. „ZAKĄTEK ZIOŁOWY” współfinansowane ze środków Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „SPOŁECZNIK 2018”.

W pierwszych dniach czerwca br. beneficjenci projektu mieli za zadanie przygotować skrzynki do uprawy ziół. Uczestników spotkania podzielono na sześć pięcioosobowych zespołów, które miały za zadanie wylosować kolor i pomalować po trzy skrzynie. Prace przebiegały w bardzo radosnej atmosferze. Spotkanie było pretekstem do prowadzenia rozmów towarzyskich, żartów oraz wymiany opinii. Wielu uczestników spotkania malując skrzynie pokonywało własne obawy i ograniczenia. Wspierani przez wolontariuszy stopniowo zmieniali myślenie o sobie i swoich niepełnosprawnościach – prezentując ukryte talenty.

Kolorowe skrzynie zostały zabezpieczone folią i wypełnione ziemią. Dnia 15 czerwca br. beneficjenci ponownie się spotkali, tym razem po to, by posadzić zakupione zioła.

Ile zespołów,  tyle było pomysłów na zaprojektowanie nasadzeń. Ostatecznie efekt ich pracy zrobił piorunujące wrażenie – różnorodne zioła, utworzyły wyjątkowe kompozycje.

Kolejnym etapem projektu będzie przygotowanie podniesionych rabat / stołów na nóżkach, przy których będą mogły pracować osoby niepełnosprawne, także poruszające się na wózkach inwalidzkich. O postępach w realizacji projektu będziemy informować na bieżąco.

Tomasz Kapuściński
Koordynator projektu

Wydarzenia
Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Sie    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
BIP
Archiwa