Okolica

Borne Sulinowo to prężnie rozwijające się miasto w województwie zachodniopomorskim, położone 25km od Szczecinka, które samą swą nazwą i historią budzi wciąż niegasnące zainteresowanie.

Jako była baza jednostek Armii Rosyjskiej przejęta została jesienią 1992 roku przez samorząd ówczesnej gminy Silnowo w celu zagospodarowania i powróciła ostatecznie pomiędzy polskie miasta.

Po otrzymaniu w 1993 roku praw miejskich stała się miejscem, w które można było zacząć inwestować, co po pięciu latach rozwoju zaowocowało dobrze funkcjonującym miastem z Urzędem Gminy, prężnym zapleczem mieszkalnym, Szkołą, Przedszkolem, Policją, Przychodnią Zdrowia, Ośrodkiem Kultury oraz Domem Pomocy Społecznej. Niezaprzeczalnym atutem tego ,,leśnego miasta” jest jego niecodzienna lokalizacja, brak wielkomiejskiego ruchu, co czyni z niego najbardziej tajemniczy i malowniczy zakątek Pojezierza Drawskiego, na którym jest położone. Naturalny krajobraz Bornego Sulinowa tworzy mnóstwo krystalicznych jezior i rzek, z których jezioro Pile, przebogate w wiele gatunków ryb doskonale nadaje się do uprawiania wędkarstwa i sportów wodnych. Wszystko to otoczone jest olbrzymim kompleksem leśnym z bogactwem zwierzyny i runa leśnego, które zaspokajają potrzeby najbardziej zapalonych grzybiarzy a także amatorów turystyki pieszej i biwakowej.

Te wyjątkowe walory przyrodnicze i nieskażone środowisko sprzyjają dodatkowo kąpielom słonecznym, wycieczkom rowerowym, co stanowi jeszcze jedną atrakcję miasta i jego okolic.