?MAŁY KSIĄŻĘ? I MAJÓWKA

SONY DSCDnia 13 maja 2010r. dla mieszkańców naszego Domu przygotowaliśmy kilka wiosennych atrakcji?

Pierwszą niespodzianką był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jeleniu, które przygotowały przedstawienie „Mały Książę”. Spektakl został oparty na książce Antoine’a de Saint-Exupery. Głównym przesłaniem inscenizacji było przypomnienie widzom o często zapominanych wartościach, takich jak miłości i prawdziwa, bezinteresowna przyjaźni. Opiekunem grupy oraz reżyserem ?Małego Księcia” była Pani Urszula Olejniczak, która zadbała także o odpowiednią scenografię i oprawę muzyczną.

Artyści występujący w spektaklu doskonale wczuli się w swoje role, mieli bardzo dobra dykcję, dzięki czemu sztuka była zrozumiała dla wszystkich. Potrafili bardzo realistycznie przedstawić odczucia postaci, tak, że widz nie musiał zastanawiać się nad tym, w jakim stanie emocjonalnym znajduje się bohater.

W przedstawieniu pojawia się motyw honorowego oddawania bezcennej krwi, którą Mały Książę próbuje zdobyć dla swojej RÓŻY. Zawarty wątek idealnie nawiązuje do przeprowadzonej w dniu 14.05.2010r kolejnej już zbiórki krwi, która odbyła się w tut. DPS – pn. ?IV Wampiriada Borneńska?.

Po zakończeniu spektaklu na mieszkańców i zaproszonych gości czekała już kolejna ? tym razem bardzo pyszna niespodzianka. Pracownicy DPS oraz Stowarzyszenia ?Wyprzedzić czas? przygotowali na rozżarzonym grillu przepyszne kiełbaski, które cieszyły się dużym uznaniem uczestników spotkania.