„RANDKI ZE SZTUKĄ” rozpoczęte…

SONY DSC

Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” w partnerstwie z Domem Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie w okresie od dnia 7.11 – 5.12.2011r. realizuje projekt pn. „RANDKI ZE SZTUKĄ”.  Realizacja zadania jest możliwa dzięki dotacji ze środków PFRON przyznanej przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego i przeznaczona jest na wsparcie realizacji zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

23 listopada br. odbyła się pierwsza „RANDKA ZE SZTUKĄ”, która miała formę imprezy integracyjnej promującej aktywność osób niepełnosprawnych w dziedzinach życia społecznego i kulturalnego o charakterze regionalnym.

W spotkaniu uczestniczyło 100 osób niepełnosprawnych (mieszkańcy DPS Borne Sulinowo, DPS Mielno, DPS Nowe Bielice, DPS Darskowo, kuracjusze Centrum SM w Bornem Sulinowie, domownicy ŚDS Barwice, ŚDS Borne Sulinowo, uczestnicy WTZ Szczecinek oraz seniorzy z terenu Bornego Sulinowa – głównie skupieni w Klubie Aktywnego Seniora „AS”) oraz 10 wolontariuszy – młodzież z Zespołu Szkół w Bornem Sulinowie.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor DPS Pani Krystyna Berdyńska, która powitała przybyłych gości, przedstawiła założenia projektu oraz plan imprezy. Następnie odbył się koncert w wykonaniu BIG BANDU Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego, który dostarczył przybyłym gościom niesamowitych wrażeń. Kolejnym etapem spotkania była „RANDKA Z FILMEM”, na którą zaprosił nas Prezes Szczecineckiego DKF – Pan Tomasz Czuk. Podsumowaniem tej części był konkurs wiedzy o filmie „SAMI SWOI” w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego (każdy zespół wygrał m.in. odtwarzacz DVD). Spotkanie zakończone zostało uroczystym obiadem.

Warto wspomnieć, że o profesjonalną oprawę imprezy zadbała Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku, dzięki której Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie zamienił się w wyjątkowe kino.

Realizacja projektu nie zakończy się na spotkaniu integracyjnym, gdyż zapoczątkowanych zostanie wiele działań, które także po formalnym zakończeniu zadania będą kontynuowane m.in. zostanie zapoczątkowana działalność DKF tj. Domowego Klubu Filmowego, zorganizowane zostaną wyjazdy do Kina „Wolność” w Szczecinku autobusem przystosowanym do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, powstanie film, którego głównymi bohaterami będą mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, zostanie apoczątkowana działalności Klubu Miłośników Słowa, którego jednym z elementów będzie zakup audiobooków – bestsellerów z listy stworzonej przez beneficjentów projektu, beneficjenci projektu stworzą także kalendarz na 2012 rok.

Tekst: Tomasz Kapuściński