ANDRZEJKOWY DZIEŃ FRANCUSKI

We wtorek 24 listopada br. w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie mieszkańcy i pracownicy bawili się na wyjątkowej zabawie andrzejkowej. W roku bieżącym poza tradycyjnymi symbolami andrzejkowymi impreza zorganizowana została pod znakiem Francji: jej zabytków, wyrafinowanego gustu kulinarnego, mody, kultury i sztuki.

Taki charakter imprezy, to znak solidarności mieszkańców i pracowników naszego DPS z narodem francuskim w obliczu paryskiej tragedii z dnia 13 listopada 2015r.

W ADNRZEJKOWY DZIEŃ FRANCUSKI poznaliśmy przepiękne symbole Francji z monumentalną Wieżą Eiffla, Centrum Pompidou, Katedrą Notre – Dame oraz Luwr. Quizu wiedzy o Francji, który stał na bardzo wysokim poziomie przypomniał zgromadzonym ile lat ma Wieża Eiffla, jakie specjały i napoje preferują Francuzi oraz m.in. to, że kogut jest symbolem Francji. Podczas takiej imprezy nie mogło zabraknąć francuskich melodii i francuskich ciasteczek. Uczestnicy spotkania losowali także wróżby oraz lali wosk, z którego powstawały najdziwniejsze tworki. W zależności od wyobraźni tworzącego powstawały „wyspy, zamki oraz serca”.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.