BORNE SULINOWO: U NAS JEST INACZEJ ? MÓWIĄ HOLENDRZY

SONY DSCW ramach partnerskiej wizyty delegacji z holenderskiego miasta partnerskiego Beregen op Zoom Dom Pomocy Społecznej gościł dziś trzech przedstawicieli fundacji Tante Louise – Vivensis zajmującą  się opieką nad seniorami i  cztery osoby reprezentujące fundację Jumelage z Bergen op Zoom zajmującą się kontaktami partnerskimi ze Szczecinkiem. Podczas wizyty w DPS gościom towarzyszył Burmistrz Miasta Szczecinek Jerzy Hardie-Douglas. 
To dla nas ciekawe doświadczenie  – mówi wicedyrektor DPS Tomasz Kapuściński ? możemy zaprezentować nasze osiągnięcia w pracy z seniorami i porównać z tym co robią Holendrzy. Takie wizyty sprzyjają wymianie doświadczeń i pogłębieniu wiedzy. A o to chodzi aby stawać się lepszym w tym co się robi. Przedstawiliśmy prezentację multimedialną o naszej placówce a następnie goście zwiedzili ośrodek.
Holendrzy z dużą ciekawością oglądali pokoje mieszkalne, salę terapii zajęciowej i wiele innych pomieszczeń z których korzystają mieszkańcy oraz podziwiali prace wykonane przez seniorów Domu Pomocy Społecznej. U nas jest inaczej ? mówili ? jesteśmy zaskoczeni bogatą ofertą zajęć z jakiej mogą korzystać podopieczni DPS. Z pewnością coś z doświadczeń polskich wdrożymy u nas, bo warto!
Po zapoznaniu się z funkcjonowaniem Domu Pomocy Społecznej delegacja zwiedziła Centrum Rehabilitacji Chorych na Stwardnienie Rozsiane.

Tekst: www.temat.net
Zdjęcia: Adam Olechnowicz