BORNEŃSKA AKADEMIA SENIORA – „RANDKA Z KINEMATOGRAFIĄ”

SONY DSCDnia 26 stycznia 2012r. w ramach Borneńskiej Akademii Seniora w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie odbyło się kolejne spotkanie jakim była „RANDKA Z KINEMATOGRAFIĄ”, zaś jej najważniejszymi wydarzeniami było spotkanie krytykiem filmowym, prezesem DKF w Szczecinku Tomaszem Czukiem i z reżyserką Panią Dorotą Kędzierzaską oraz projekcja jej filmu o dość przewrotnej nazwie – ,,Pora umierać”.

„Pora umierać” to opowieść (osnuta zresztą na prawdziwej historii) o osobie starszej i w powszechnym rozumieniu – przegranej. Nic bardziej fałszywego – pani Aniela (w tej roli genialna Danuta Szafarska) jest dzielna i zaradna znacznie bardziej, niż można by oczekiwać. Jej niecodzienne poczucie humoru oraz specyficzny dystans do świata i ludzi sprawiają, że życie nabiera zupełnie nieoczekiwanych walorów. Film otrzymał wiele nagród w roku 2007 między innymi w Toronto na International Film oraz w Gdyni Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Publiczności.

Kolejna „Randka ze sztuką” cieszyła się dużym uznaniem zarówno mieszkańców naszego DPS, jak i zaproszonych gości (członków Klubu Aktywnego Seniora „AS”), było bardzo dużo pytań dotyczących scen z filmu, które były zadawane przez licznie zebranych mieszkańców.

A już w piątek 3 lutego odbędzie się premiera filmu o mieszkańcach naszego DPS pn. „Portret Domu” w reżyserii Krzysztofa Kalisiaka.