Dla pokoju – XIX Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Borneńskim DPS

Festiwal Piosenki Żołnierskiej – to wyjątkowe wydarzenie integrujące środowisko seniorów i osób z niepełnosprawnościami zorganizowane zostało przez borneński DPS i Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” już po raz dziewiętnasty.

W czwartkowy poranek 24 sierpnia br. w GARNIZONIE DPS skoszarowani zostali żołnierze – mieszkańcy domów pomocy społecznej, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy, członkowie lokalnych zespołów śpiewaczych oraz pacjenci Centrum Rehabilitacji SM w łącznej liczbie ok. 350 osób. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością także przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, zaprzyjaźnieni z Domem nadleśniczowie oraz zarządzający Zakładem Karnym w Czarnem i Komisariatem Policji w Bornem Sulinowie a także sponsorzy.

W roku bieżącym patronat honorowy nad Festiwalem objął Wojewoda Zachodniopomorski oraz Starosta Szczecinecki.

Tradycyjnie oprócz prezentacji talentów muzycznych seniorów i osób z niepełnosprawnościami organizatorzy zapewnili wiele dodatkowych atrakcji, m.in. koncert gościa specjalnego Sashy Vdovichenko, turnieju strzelania z wiatrówki o Puchar Starosty Szczecineckiego, turnieju w rozgrywkach gry w bule o Puchar Dyrektora borneńskiego DPS, prezentację pojazdów militarnych oraz możliwość przejażdżki po urokliwych zakątkach Bornego Sulinowa pojazdem elektrycznym frugal – zakupionym w ramach projektu „Mobil Stacja Borne Sulinowo”.

Impreza nie miałaby szans na realizację bez wsparcia finansowego przyznanego przez Powiat Szczecinecki oraz Miasto Borne Sulinowo w trybie „małych zleceń”.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

www.szczecin.uw.gov.pl

powiat.szczecinek.pl

bornesulinowo.pl

Projekt realizowany w ramach działania pn. „Bezpieczna przystań dla Ukrainy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i Województwa Zachodniopomorskiego.