DZIEŃ BABCI I DZIADKA

SONY DSCDzień BABCI i DZIADKA to święta, w których podkreślamy swoją szczególną więź z naszymi babciami i dziadkami poprzez wręczane im kwiaty, laurki, życzenia, przedstawienia i zabawy. Jest to święto szczególnie ważne dla naszych drogich seniorów.
W tym roku ten Dzień był obchodzony w naszym Domu w sposób szczególny. Obchody Dnia Babci i Dziadka rozpoczęliśmy już w środę 20 stycznia wystawą rękodzieła artystycznego mieszkańców Naszego Domu Pomocy Społecznej – pn. ?Z babcinego kuferka?, która odbyła się Bibliotece Publicznej im. B. Horodyskiego w Szczecinku.
21 stycznia o godz. 11.00 młodzież z Zespołu Szkół w Bornem Sulinowie pod kierunkiem nauczyciela ? Pani Katarzyny Kowalczyk wręczyła naszym babciom i dziadkom ręcznie zdobione laurki z życzeniami.
O seniorach z DPS oraz z terenu gminy Borne Sulinowo nie zapomniało także Stowarzyszenie ?Wyprzedzić Czas?, które zorganizowało w ramach Borneńskiej Akademii Seniora wykład z konkursami i nagrodami o zdrowym stylu życia oraz zmianach neurologicznych, które mogą pojawiać się w organizmie człowieka w ?okresie jesieni życia?, który przygotował i poprowadził Dyrektor Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane SM ? Pan Mariusz Kowalewski.
Uwiecznieniem tego wspaniałego święta był BAL PRZEBIERAŃCÓW zorganizowany dla wszystkich Mieszkańców Domu oraz dla zaprzyjaźnionych gości z Centrum SM, Klubu Aktywnego Seniora ?AS? oraz zespołów ? Jarzębinki? z Jelenia i ?Podlotki? z Bornego Sulinowa. Przybyło wiele osób chętnych do udziału w szampańskiej zabawie, ale to nie byli ci sami Mieszkańcy co zawsze – tylko piękne panie, księżniczki, czarodziejki i cyganki. Furorę zrobił Harry Potter, wiedźma oraz Pan pielęgniarka.
Zabawa była przednia i trwała do późnych godzin wieczornych.