I SENIOR – MARATON NORDIC WALKING

SONY DSCDnia 22 czerwca 2010r Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie oraz Stowarzyszenie ?Wyprzedzić czas? zorganizowali ?I SENIOR – MARATON NORDIC WALKING?. 

Spotkanie integracyjne ?I Senior-Maraton Nordic Walking? poprzedzone było kursem Nordic Walking, podczas którego seniorzy nabyli podstawowe umiejętności ?marszu z kijkami?.


W MARATONIE uczestniczyło 75 osób wśród których byli mieszkańcy i pracownicy DPS, domownicy i pracownicy ŚDS w Bornem Sulinowie, klubowicze z Klubu Aktywnego Seniora ?AS? w Bornem Sulinowie, przedstawiciele Zespołu ?Jarzębiny? z Jelenia, dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie Pani Paulina Uldrych ? Matkowska oraz młodzież z Zespołu Szkół w Bornem Sulinowie pod kierunkiem Pani Ewy Matysiak.

Prezes Stowarzyszenia ?Wyprzedzić czas? Pani Dorota Załoga ? Martysz oraz z-ca dyrektora DPS Pan Tomasz Kapuściński  powitali uczestników spotkania, przedstawili plan trasy oraz czekające na uczestników niespodzianki na poszczególnych etapach. Następnie Komendant Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie ? Pan Andrzej Dziemianko udzielił krótkiego instruktażu z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Trasa MARATONU została podzielona na dwa etapy, na których czekały napoje i przekąski regeneracyjne. Natomiast po minięciu mety uczestnicy spotkania otrzymali soki i kiełbaski z grilla.

Na zakończenie spotkania dyrektor DPS Pani Krystyna Berdyńska oraz prezes Stowarzyszenia ?Wyprzedzić czas? wręczyły przedstawicielom zaproszonych instytucji pamiątkowe dyplomy.

W zgodnej opinii uczestników MARTONU spotkanie było bardzo udane i z pewnością taka forma integracji będzie kontynuowana w przyszłości.

Warto wspomnieć, że I SENIOR MARATON NORDIC WALKING nie odbyłby się w takiej formie, gdyby nie życzliwość Starostwa Powiatowego w Szczecinku, które przyznało dla Stowarzyszenia dotację na realizację zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.