„JESIENNY DRUŻYNOWY BORNEŃSKI BULODROM”

Wrzesień w borneńskim DPS upłynął pod znakiem zmagań gry w bule.

W ramach zadania pn.  „JESIENNY DRUŻYNOWY BORNEŃSKI BULODROM” zrealizowanego w ramach projektu np.: „SIEDMIOBÓJ INTEGRACYJNY” współfinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” zorganizowało dwa spotkania integracyjne, podczas których drużyny rywalizowały.

Pierwsze zawody odbyły się 6 września br. i udział w nich wzięły duety z Klubu Aktywnego Seniora „AS”, Warsztatów Zajęciowych w Szczecinku,  Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szczecinku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Turowie filia w Gwdzie Wlk. oraz Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie.

Tradycyjnie poziom zmagań był bardzo wyrównany. Finalnie najlepiej dysponowanym tego dnia okazał się być team reprezentujący Klub Aktywnego Seniora „AS” z Bornego Sulinowa, który w nagrodę otrzymał okazały puchar, który zwyciężczyniom wręczyły dyrektor DPS p. Krystyna Berdyńska oraz dyrektor szczecineckiego PCPR p. Małgorzata Kubiak – Horniatko.

Drugi turniej był bardziej kameralny, gdyż uczestniczyli w nim tylko mieszkańcy DPS, reprezentujący pięć segmentów mieszkalnych: A, A2, B, E1, E2. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch kategoriach: przedstawiciele segmentu (mieszkaniec i pracownik) oraz mieszkańcy poruszający się na wózkach inwalidzkich.

Tym razem pomimo wielkich emocji, gromkiego dopingu przedstawiciele segm. E2 nie pozostawili złudzeń, który segment do wiosennych rozgrywek dzierżyć będzie palmę pierwszeństwa, szczycąc się tytułem najlepszej drużyny gry w bule.

Uczestnicy zawodów będą mieli możliwość zaprezentowania swoich nietuzinkowym zdolności podczas organizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Bornem Sulinowie w dniu 27 września br. Międzypokoleniowego Turnieju Gry w Bule, który rozegrany zostanie na boisku „Orlik”.