JESZCZE WIĘCEJ E-SENIORÓW

Mieszkańcy naszego Domu coraz chętniej korzystają z nowoczesnych technologii, które podnoszą komfort ich życia. Kina domowe i audiobooki dostarczają rozrywkę, playstation z kontrolerami ruch nowoczesną rehabilitację, natomiast komputery i laptopy pozwalają zdobyć aktualne informacje z internetu oraz coraz częściej (dzięki programowi skype) komunikować się ze swoimi bliskimi.

Chcąc doskonalić swoje umiejętności pracy z komputerem mieszkańcy naszego Domu w każdy wtorek uczestniczą w zajęciach komputerowych pt. „Komputerowe ABC” prowadzonych przez pracownika socjalnego DPS – Pana Adama Olechnowicza. W miarę istniejących możliwości mieszkańcy biorą udział także w szkoleniach zewnętrznych.

Zamieszczone poniżej zdjęcia pochodzą ze szkolenia zorganizowanego w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie gmin zrzeszonych w Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty”, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie w dniach 24 – 29 marca 2014r (w szkoleniu uczestniczyło ośmiu mieszkańców i dwóch pracowników Domu).