KIJKI I BULE

We wtorek, 25 czerwca br., Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” oraz Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie zorganizowali kolejne aktywności w ramach projektu pn. „KULTURALNO – INTEGRACYJNE DZIAŁANIA SENIORÓW”[1]

Tym razem beneficjenci projektu: seniorzy z DPS, Klubu Aktywnego Seniora „AS” oraz Borneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (łącznie 58 osób) zostali zaproszeni do udziału w „X Maraton Senior Nordic Walking” oraz w „Indywidualnym Turnieju Gry w Bule”.

Pierwszą część spotkania – marsz z kijkami – rozpoczął fizjoterapeuta – Pan Paweł Pucek, który przeprowadził instruktarz z zakresu Nordic Walking: omówił i zaprezentował podstawowe techniki marszu z kijkami oraz przygotował uczestników do „MARATONU”, aplikując im dawkę ćwiczeń.

Trasa marszu ze względu na panujące upały oraz sprawność seniorów została znacznie skrócona w porównaniu z latami poprzednimi i wiodła z sosnowego boru przed DPS w okolice małego amfiteatru, gdzie zaplanowano drugą część spotkania.

Część beneficjentów projektu rozpoczęła biesiadowanie: raczyła się specjałami podawanym prosto z grilla, chłodziła napojami oraz delektowała się muzyką płynącą z akordeonu.

Druga grupa zaś rozegrała Indywidualny Turniej Gry w Bule, który koordynował animator sportu z borneńskiego Centrum Kultury i Rekreacji – Pan Piotr Gałka.

Poziom zmagań był bardzo wyrównany a prowadzenie w poszczególnych bataliach zmieniało się, jak w kalejdoskopie. Dużą niespodziankę sprawili mieszkańcy naszego Domu, którzy zdominowali rozgrywkę finałową. Okazały puchar trafił w ręce Pani Aliny Hejna (DPS), na drugim miejscu uplasowała się Pani Krystyna Sokołowska (BUTW), na najniższym stopniu podium stanął zaś Pan Jarosław Kubacki (DPS).

Najaktywniejsi uczestnicy spotkania integracyjnego otrzymali upominki –  plecaki turystyczne, które wręczyła im dyrektor DPS – Pani Krystyna Berdyńska.

Tekst: koordynator projektu – Tomasz Kapuściński

Zdjęcia: Monika Orzechowska

[1] Zadanie pn. „KULTURALNO – INTEGRACYJNE DZIAŁANIA SENIORÓW” współfinansowane zostało ze środków Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie w ramach otwartego konkursu ofert w roku 2019