MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW DPS

We wtorek 1 października br. uroczystą Mszą Św. w intencji Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie celebrowaną przez trzech kapłanów: ks. Wojciecha Parfianowicza (redaktora Gościa Niedzielnego), ks. Radosława Suchorab (moderatora roku propedeutycznego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie) oraz ks. Mariana Markowskiego (kapelana DPS) zainaugurowaliśmy obchody Dnia Seniora.

W kazaniu ks. Radosław Suchorab podkreślił znaczenie miłości Boga do człowieka. Wyjaśniał, że pełna ufności wzajemność to najwłaściwsza postawa chrześcijanina oraz że miłość do Boga musi wiązać się z miłością bliźniego.

Ważną rolę w uroczystości odgrywali klerycy roku zerowego Seminarium, którzy asystowali kapłanom oraz Mieszkańcy Domu, którzy śpiewali pieśni, czytali Słowo Boże oraz wręczali dary.

Seniorzy z borneńskiego DPS świętować będą przez cały październik a sztandarowym wydarzeniem będzie Dzień Seniora stylizowany na Dancing w PRL, który zorganizowany zostanie 15 października br. w sali balowej DPS.