MYSIA WYSPA – IDELANE MIEJSCE NA WYPOCZYNEK

Rada Mieszkańców naszego DPS zaproponowała, aby zorganizować mieszkańcom ciekawą wycieczkę. Padały propozycje wyjazdu do Kołobrzegu, Krakowa, Częstochowy…
Każda propozycja miała zarówno zagorzałych zwolenników, jak i oponentów. Kołobrzeg – niewątpliwie cudowne miasto, nad pięknym morzem. Jednak Bałtyk odwiedzimy 3 sierpnia br. przy okazji wyprawy do Śniatowa, na spotkanie integracyjne „Piosenka jest dobra na wszystko”, zapewne też we wrześniu, gdy będziemy żegnać lato w Mielnie.

Kraków i Częstochowa to perełki polskiej architektury, ale wyprawa w tak odległe miejsca byłaby bardzo męcząca dla naszych seniorów. Po długiej debacie przedstawiciele mieszkańców doszli jednak do konsensusu i zaproponowali wyprawę na Mysią Wyspę położoną nad jeziorem Trzesiecko.

Propozycja uzyskała akceptację Pani dyrektor, więc rozpoczęliśmy przygotowania do wycieczki, którą zorganizowaliśmy we wtorek 10 lipca br. Z Domu wyjechaliśmy po śniadaniu niezawodnymi „Traficami”, którymi udaliśmy się w kierunku Szczecinka – Świątki na „Mysią Wyspę”.

Nikt z przybyłych globtroterów nie spodziewał się jednak tego, że „Mysia” jest tak wspaniałym miejscem: kąpielisko, niewielkie molo, elementy małej architektury oraz kawiarenka „GARAGE NA MYSIEJ”, to tylko niektóre czekające na turystów atrakcje.

Było jeziorko, piękna przyroda, dobre towarzystwo, tak więc nie mogło zabraknąć pieczonych kiełbasek, które w zestawie z przygotowaną przez kucharzy DPS surówką znikały w ekspresowym tempie.

Na zakończenie pobytu na „Mysiej Wyspie” nasi zrelaksowani seniorzy odbyli niezapomniany rejs statkiem „BAYERN” po jeziorze Trzesiecko.