Senior Folk Festiwal

W czwartek 21 marca, w pierwszy dzień wiosny Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” zorganizowało w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie kolejną imprezę w ramach projektu pn. „WIOSENNY MUSIC BOX”[1].

Tym razem w sali koncertowej DPS zorganizowany został „SENIOR FOLK FESTIWAL”, impreza kulturalno – integracyjna. Swoje walory muzyczne prezentowały zespoły z terenu gminy Borne Sulinowo i Szczecinek: „Turowianki” z Turowa, „Swojacy” z Sitna, „Stokrotki” z Juchowa, „Borneńskie Wrzosy”, „Jarzębiny” z Jelenia, „Kapela Borneńska” oraz seniorzy z naszego DPS.

Zgodnie z przewidywaniami organizatorów, impreza przebiegała w wyjątkowej, przyjacielskiej atmosferze. Cudowna sceneria, piękne stroje uczestników oraz profesjonalnie zaprezentowany repertuar dopełniły całości, dlatego FESTIWAL na stałe zagości w naszym kalendarzu imprez.

Dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie, każdy zespół otrzymał spersonalizowaną pamiątkę, szklane trofeum.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć!

[1] Wydarzenie zorganizowane ze środków Miasta Borne Sulinowo w ramach otwartego konkursu ofert w roku 2024 oraz ze środków Powiatu Szczecineckiego w ramach „małych grantów”.