SPOTKANIE Z MARIANEM DZIĘDZIELEM

W mroźny czwartkowy poranek dla mieszkańców naszego Domu, kuracjuszy Centrum SM, słuchaczy Borneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców Bornego Sulinowa przygotowaliśmy gorące niespodzianki.

Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas”, Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie oraz Nadleśnictwo Borne Sulinowo zjednoczyli siły i zaprosili do Bornego Sulinowa wyjątkowego aktora – Pana Marian Dziędziela.

Spotkanie, odbyło się w przemienionym na salę kinową łączniku DPS a poprzedziła je projekcja filmu opowiadającego o dojrzewającej miłości „Piąta pora roku”, z Ewą Wiśniewską i Marianem Dziędzielem w rolach głównych.

Samo spotkanie z artystą, było gratką dla licznie zgromadzonych kinomanów. Pan Marian opowiadał o przezabawnych historiach z planów filmowych, pierwszych krokach w świecie filmu, swoich pasjach, latach młodości i szkole. Nawiązywał fantastyczny kontakt z publicznością, chętnie odpowiadała na wszystkie pytania podczas których nawet zaprezentował próbkę swoich nietuzinkowych zdolności aktorskich.

Dzięki uprzejmości Pana Dariusza Czerniawskiego z borneńskiego BOK zapewniliśmy aktorowi lekcję o historii miasta, w ramach której odwiedził on izbę muzealną, historycznie ważne miejsca Bornego Sulinowa oraz Kłomina.

Pan Dziędziel zauroczony walorami i klimatem „sosnowego miasteczka” zapewnił nas, że powróci tu późnym latem, także po to, by wybrać się do miejscowych borów na grzyby.