WARSZTATY ZIELARSKIE W JUCHOWIE

Wielkimi krokami zbliża się finał projektu „ZAKĄTEK ZIOŁOWY” realizowany w ramach Programu „SPOŁECZNIK 2018”[1].

W czwartkowy poranek 16 sierpnia br. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, seniorzy i wolontariusze z Bornego Sulinowa uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie oraz przedstawiciel operatora programu – Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. – animator p. Lidia Pieńkos  uczestniczyli w warsztatach zielarskich, które odbyły się w Gospodarstwie Ekologicznym w Juchowie. Łącznie w warsztatach uczestniczyło 47 osób.

Warsztaty poprowadzili: ogrodnik p. Tadeusz Wieczorek oraz dietetyk p. Alicja Zaleska – Tarasewicz. W części teoretycznej uczestnicy utrwalili zdobytą podczas dotychczasowych wspólnych działań wiedzę na temat przygotowywania i pielęgnowania ogródków ziołowych oraz m.in. dobroczynnego wpływu ziół na zdrowie. W części praktycznej zmierzyli się z zadaniami wyznaczonymi przez instruktora – musieli przygotować podłoże do nasadzeń, zaaranżować ogródek oraz posadzić zioła.

Organizatorzy projektu zaplanowali także smaczny, ekologiczny poczęstunek, który okraszony był małym koncertem akordeonowym w wykonaniu pracownika DPS p. Mirosława Czapla.

Ostatnim działaniem projektowym będzie wręczenie przez beneficjentów zadania zielników uczniom szkół podstawowych z Bornego Sulinowa, Jelenia i Łubowa.

Koordynator projektu
Tomasz Kapuściński

[1] Działanie realizowane przez Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” w Bornem Sulinowie ze środków Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu „SPOŁECZNIK 2018”