WIELOKULTUROWOŚĆ, KOLORY, ZAPACH I TRADYCJE INDII

W środowe popołudnie (02.04.2014r) w ramach Borneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w naszym Domu odbyło się spotkanie z podróżniczką – Magdaleną Derejczyk.

Prelekcja z wykorzystaniem rekwizytów i multimediów przeniosła słuchaczy w przepiękny świat: świat mody hinduskiej z kolorowymi sari i gustownie dobranymi salwar kamiz i Duppatą, bajkowej architektury, uśmiechniętych dzieci oraz aromatycznych przypraw i orientalnych smaków. Uczestnicy wykładu uzyskali ciekawe informacje na temat egzotycznego kraju, kultury i życia.

„Magdalena Derejczyk – podróżniczka, backpacker, globtroter, obieżyświat, trener, coach, szkoleniowiec, dydaktyk, kadrowa, recruiter, life-surfer.

Odwiedziła dotychczas 49 krajów. Przejechała 2 tys. kilometrów rowerem po Andach, pływała motorówką „na stopa”, odwiedziła dwa razy głębszy kanion niż Wielki Kanion Kolorado, przejechała motocyklem najwyższą przejezdną przełęcz na świecie. W Indiach mieszkała ponad 6 miesięcy. Jej ostania podróż po Karaibach, Ameryce Południowej i Azji trwała 11 miesięcy i zaowocowała przerodzeniem się podróżowania w sposób na życie. Jednocześnie jej bogate doświadczenie, jako coach i trener umiejętności interpersonalnych zarówno w pracy z młodzieżą jak i z dorosłymi potwierdza jej zdolności pedagogiczne.”