XI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ SENIORÓW I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie oraz Stowarzyszenie ”Wyprzedzić czas” zorganizowali kolejną, XI edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych.

Ponad 500 uczestników Festiwalu obejrzało występy 31 zespołów muzyczno – wokalnych z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko – pomorskiego oraz mazowieckiego. Artyści zaprezentowali znane i lubiane pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe.

Tradycją borneńskich festiwali jest występ gościa specjalnego. W roku bieżącym gwiazdą Festiwalu był Pan Andrzej Rosiewicz – polski piosenkarz estradowy, kompozytor, satyryk, gitarzysta i choreograf. Pan Andrzej to prawdziwy showman. Zaprezentował publiczności bardzo ciekawy i zabawny program artystyczny. Pan Rosiewicz chętnie wchodził w interakcję z publicznością, która żywiołowo reagowała na jego słowa, śpiewała piosenki i klaskała.

Organizatorzy chcąc podkreślić wojskowy charakter imprezy zadbali także o pojazdy wojskowe, które były oblegane przez uczestników. „GARNIZON DPS” zapewnił swoim gościom także wojskowe specjały z legendarną grochówką, wystrzałowym bigosem, pysznymi potrawami z grilla, słodkościami oraz owocami. W trakcie trwania Festiwalu rozegrane zostały również zawody strzeleckie o Puchar Starosty Szczecineckiego.

Więcej na: http://www.gawex.pl/