XIV Grzybobranie

Po dwuletniej przerwie odbyła się lubiana i oczekiwana przez środowisko seniorów i osób niepełnosprawnych impreza integracyjno – edukacyjna pn. „GRZYBOBRANIE”.

Tradycyjnie za organizację i koordynację wydarzenia odpowiedzialne było Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Szczecinku oraz Nadleśnictwa Borne Sulinowo i Czarnobór, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, Szkoła Podstawowa w Jeleniu a także Stowarzyszenie Przyrodników „Ostoja Pomorska” w Złocieńcu.

Uczestnikami akcji byli podopieczni z Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Szczecinka, Aktywne Kobiety i Amazonki ze Szczecinka oraz Borneński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Wydarzenie przeprowadzone zostało w formie konkursu w dwóch kategoriach: „zespół”, który składał się z pensjonariusza DPS wraz z dwoma uczniami oraz „indywidualni zbieracze”.
Nad prawidłowym zbiorem grzybów czuwali inspektorzy szczecineckiego sanepidu Wiesław Kulik i Izabela Jadwiżyc, którzy wkrótce pojawią się w naszym DPS z prezentacją i wykładem, tym razem w roli grzyboznawców i klasyfikatorów grzybów.

Wydarzeniami towarzyszącymi były liczne konkursy edukacyjne (m.in. jeden z dziesięciu”) oraz sportowe (strzelanie z łuku i wiatrówki oraz rzut kasztanami do celu).

Więcej na: szczecinek.naszemiasto.pl