XV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ

W czwartek 22 sierpnia 2019 roku Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie po raz piętnasty zamienił się w Garnizon Wojskowy, w którym odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych.

W Festiwalu udział wzięły 34 zespoły reprezentujące domy pomocy społecznej, środowiskowe domy samopomocy, warsztaty terapii zajęciowej, kluby seniora oraz lokalne zespoły muzyczne. Na scenie uczestnicy zaprezentowali pieśni patriotyczne oraz znane piosenki wojskowe.

Tradycją Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej jest udział gwiazdy – gościa specjalnego. W tym roku organizatorzy zaprosili do współpracy Pana Andrzeja Dąbrowskiego. Artysta na scenie zaprezentował swoje największe przeboje, m.in.: Do zakochania jeden krok, Jej portret, Zielono mi, Niewczesna miłość. Po koncercie Pan Andrzej chętnie rozmawiał z uczestnikami imprezy, pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

Nie lada atrakcją był Turniej Strzelania z Wiatrówki o Puchar Starosty Szczecineckiego, który –tradycyjnie- skupił wielu chętnych do zdobycia tego zaszczytnego trofeum.

Wszyscy mogli skorzystać z wojskowego menu, w którym królowała grochówka z boczkiem. Powodzeniem cieszyły się kanapki ze smalcem i kiszonymi ogórkami. Smakowitą niespodzianką była podana w południe kasza gryczana z warzywami, okraszona plastrami mięsnego klopsa w sosie pieczarkowym. Na wyjątkowych łasuchów czekała pieczona na grillu kiełbasa oraz półmiski z ciastami i owocami.

Atmosfera Festiwalu sprzyjała przyjacielskim rozmowom, wspólnej zabawie i tańcom przy scenie. Poziom występów w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrósł dość znacznie i dało się zauważyć większe zaangażowanie w przygotowanie „wizualne”- dobór strojów, elementów wojskowych. Nie da się ukryć, że dominującym kolorem i wzorem były zielony i moro.
I żal, że ta atrakcyjna dla uczestników impreza musiała w późnych godzinach popołudniowych dobiec końca. Organizatorzy dziękują serdecznie firmie TOTAL SOUND i Panu Piotrowi Iwankowi za scenę i nagłośnienie oraz wszystkim sponsorom, którzy hojnie wsparli przedsięwzięcie.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.