ANDRZEJKI W DARSKOWIE

Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Andrzej, jeden z apostołów, jest patronem małżeństw, orędownikiem zakochanych, wspomaga w sprawach sercowych.  Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby, które dotyczą miłości, przyszłego narzeczonego i męża.

Ważnym wydarzeniem dla naszych mieszkańców był wyjazd do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, który to zorganizował zabawę andrzejkową i zaprosił naszych mieszkańców wraz z opiekunami na wieczór pełen wróżb. Sala ubrana w różne motywy związane z wróżbami, stolik ze sprzętem muzycznym oraz przekąskami i przemiła pani Ania – to wszystko zachęcało do zabawy, a zabawa była przednia, braliśmy udział w konkursach przeplatanych tańcem, zabawą i wróżbami m.in. WRÓŻBA Z KARTECZKAMI.

Panie wyciągały kartki z imionami panów. Wylosowane karteczki wskazywały, jaką panią pozna pan oraz jakiego pana pozna pani.

Poprzez wspólne śpiewanie i tańce mięliśmy okazję nawiązać nowe znajomości i podtrzymać te „stare.” Dobry humor nie opuszczał żadnego z nas. Wspólne Andrzejki dostarczyły nam wiele radości. W ramach spotkań integracyjnych z zaprzyjaźnionymi Domami, zaprosiliśmy Dom Pomocy Społecznej z Darskowa i Reska na Karnawałowy Bal Przebierańców organizowany w naszym Domu w styczniu 2014r.

Tekst: Ewelina Krzysztofiak – Janusz