DZIEŃ KOBIET W ROCKOWYM KLIMACIE

Pełen niespodzianek, refleksji, wrażeń,  a przede wszystkim spontaniczności – tak w dużym skrócie wyglądał Dzień Kobiet w borneńskim DPS. Wydarzenie jest jednym z działań realizowanym przez Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” w Bornem Sulinowie w ramach projektu „SENIORZY W AKCJI”[1].

Organizatorami spotkania byli mężczyźni z Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, którzy w roku bieżącym postanowili nieco zmienić formułę imprezy. Tym razem do wspólnej zabawy oprócz Mieszkanek i Pań zatrudnionych w DPS z Panią Dyrektor Krystyną Berdyńską na czele zaprosili Panią Burmistrz Bornego Sulinowa Dorotę Chrzanowską, Panią Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Annę Gałązka, Panią Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji Paulinę Undrych – Matkowską, Panią Dyrektor Przedszkola „Jedyneczka” Annę Śliwicką oraz wolontariuszki wspierające Mieszkańców DPS Panie: Wiesławę Nieczaj i Panią Wiesławę Rozbicką.

Mężczyźni podzielili imprezę na dwie części: w pierwszej złożyli Paniom życzenia, wręczyli kwiaty i słodkie poczęstunki. W drugiej zaś zaprosili na wyjątkowy Koncert ballad rockowych, w wykonaniu Andrzeja Chrzanowskiego, finalisty polsatowskiego programu muzycznego „Śpiewajmy razem. All Together Now”.  

Obserwując płeć piękną, która żywiołowo reagowała i śpiewała razem z artystą, można było odnieść wrażenie bliskie pewności, że propozycja spotkała się z uznaniem. Należy podkreślić, że Panie przygotowały się do imprezy w sposób specjalny, czego wyrazem były elementy kreacji w odcieniach różu, z dominującą rolą papierowych ust na drewnianych patyczkach.

[1] Projekt współfinansowany ze środków Gminy Borne Sulinowo, w ramach otwartego konkursu ofert w roku 2020