Dzień Rodziny w DPS

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, pracownicy z rodzinami oraz zaprzyjaźnieni z DPS seniorzy z Bornego Sulinowa w sobotni dzień spotkali się na imprezie integracyjno – sportowej pn. „Dzień Rodziny w DPS”.

Ten wyjątkowy Dzień rozpoczęliśmy od meczu piłki nożnej rozegranego na boisku „Orlik” przy Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Naprzeciw siebie stanęły drużyny złożone z dzieci i tatusiów. Zmagania drużyn dostarczyły uczestnikom zawodów oraz licznie zgromadzonej publiczności wiele radości. Młodzi adepci piłki nożnej nie pozostawili większych złudzeń seniorom i w trzech meczach pokonali ich dość pewnie.

Kolejnym punktem obchodów „Dnia Rodziny” było podsumowanie projektu adresowanego do osób w wieku emerytalnym pn. „IV MARATON SENIOR NORDIC WALKING”, zrealizowanego przy udziale środków Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie. W Maratonie uczestniczyło 50 seniorów i wolontariuszy z Bornego Sulinowa (więcej na:  http://www.dps.dpsborne.eu/?p=1333#more-1333 ).

Podsumowaniem imprezy było spotkanie na terenie Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, podczas którego organizatorzy zorganizowali wiele atrakcji i konkursy z nagrodami (m.in. zamek dmuchany, zabawy z chustą terapeutyczną, przeciąganie liny, skoki w workach, bieg w ogromnych butach, mecz piłki siatkowej, zmagania w tenisa stołowego, malowanie kredą, pyszne jedzenie, oprawę muzyczną i wiele, wiele innych).