IV MARATON SENIOR NORDIC WALKING

W sobotę 15 czerwca 2013r Stowarzyszenie „Wyprzedzać czas” oraz Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie zorganizowali spotkanie podsumowujące projekt „IV MARATON SENIOR NORDIC WALKING”.

Do „Maratonu” przygotowywaliśmy się od maja br. W roku bieżącym do udziału w imprezie zaprosiliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, seniorów z Klubu Aktywnego Seniora „AS” z Bornego Sulinowa, zespołów „Jarzębiny” z Jelenia oraz „Podlotki” z Bornego Sulinowa, członków z Koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z Łubowa, seniorów z terenu miasta i gminy Borne Sulinowo nieskupionych w żadnej zorganizowanej wspólnocie oraz wolontariuszy i młodzież. Pomimo, iż część zaproszonych gości nie mogła skorzystać z zaproszenia to i tak uczestnicy spotkania tworzyli liczną grupę.

Maraton rozpoczęliśmy zbiórką przy boisku „Orlik”, podczas której każdy uczestnik po wypełnieniu list i oświadczeń otrzymał pamiątkową koszulkę z logo Stowarzyszenia, Urzędu Miejskiego oraz DPS.

Pierwszym etapem spotkania, po uroczystym powitaniu uczestników przez dyrektora DPS – Panią Krystynę Berdyńską oraz prezesa Stowarzyszenia – Panią Dorotę Załoga – Martysz było wystąpienie fizjoterapeuty naszego DPS – Pani Sylwii Ptak, która przeprowadziła krótkie szkolenie z zakresu Nordic Walking, omówiła i zaprezentowała podstawowe techniki marszu z kijkami, przygotowała uczestników do Maratonu aplikując dawkę ćwiczeń rozgrzewających.

Planując trasę „Marszu” uwzględniliśmy wiek uczestników oraz ich sprawność, dlatego zaproponowaliśmy krótki postój przy fontannie w centrum miasta. Podczas odpoczynku każdy zawodnik otrzymał butelkę wody mineralnej.

W roku bieżącym zakończenie Maratonu zaplanowaliśmy na terenie Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie. Tam też na uczestników spotkania czekały wcześniej przygotowane niespodzianki: nie mogło zabraknąć tradycyjnych przysmaków, w tym kiełbasek z grilla oraz orzeźwiających arbuzów. Podsumowaniem spotkania był koncert w rytmie disco przygotowany przez mieszkańca DPS Pana Janusza Pawłowskiego.

Maraton, który odbył się już po raz czwarty z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem mieszkańców Bornego Sulinowa.

Impreza nie odbyłaby się w takiej formie, gdyby nie przychylność borneńskiego Ratusza, który z dużą życzliwością wspiera inicjatywy Stowarzyszenia „Wyprzedzić czas”, szczególnie te adresowane do osób w wieku emerytalnym oraz zaangażowania pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie i wolontariuszy, którzy w wolnym czasie aktywnie włączyli się w realizację zadania.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.