DZIEŃ SENIORA / DZIEŃ MIESZKAŃCA DPS

W dniu dzisiejszym tj. 25 października 2017r w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie świętowano Dzień Seniora/Dzień Mieszkańca. W roku bieżącym to wyjątkowe dla mieszkańców święto przybrało formę obozu harcerskiego. Były piosenki, gitary, podział na drużyny, chusty, zdobywanie sprawności oraz wiele innych ciekawych atrakcji, które uatrakcyjniły to wydarzenie.

Dyrektor DPS – Pani Krystyna Berdyńska przywitała przybyłych gości i odebrała meldunki od drużynowych. Następnie symbolicznego rozpalenia ogniska dokonał wicestarosta Pan Marek Kotschy. Wicestarosta złożył również mieszkańcom Domu najserdeczniejsze życzenia i na ręce Pani dyrektor przekazał list gratulacyjny od harcmistrza Starosty Szczecineckiego Pana Krzysztofa Lisa. Zaraz potem na sali pojawił się ufundowany przez Powiat Szczecinecki olbrzymi tort.

Po części oficjalnej poszczególne drużyny zaprezentowały swoje nieprzeciętne zdolności artystyczne. Tak, jak na harcerzy przystało nie zabrakło śpiewów i pomysłowych konkursów, podczas których goście, mieszkańcy i pracownicy Domu uzyskiwali sprawności: kuchcika, ogrodnika, czy ratownika.

Podsumowaniem imprezy był „Drużynowy Turniej Gry w Rzutki”[1], podczas którego każdy uczestnik zdobył sprawność strzelca.

Drużyny składające się z trzech osób (dwóch mieszkańców DPS + harcerka z 16 WDH „DYSTROFIT”) oddawały po dwa rzuty do tarczy.

Sytuacja na strzelnicy zmieniała się bardzo dynamicznie i do ostatniego rzutu nikt nie mógł być pewny rozstrzygnięcia. Ku wielkiemu zaskoczeniu uczestników i widzów rywalizacja zakończyła się zdobyciem dwóch pierwszych miejsc: po 125 punktów zdobyły drużyny reprezentujące segm. A2 (Pan Edward Praski, Pan Janusz Pawłowski) oraz E1 (Pan Władysław Sokolik, Pan Grzegorz Kaucz) – zwycięzcy otrzymali okazałe puchary.

Zobacz także:

http://www.gawex.pl/

http://www.gawex.pl/

http://www.powiat.szczecinek.pl/

[1] Zadanie pn. „Mistrzowie Dobrego Odpoczynku” współfinansowane zostało ze środków Gminy Borne Sulinowo, w ramach otwartego konkursu ofert w roku 2017.