FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ 2020

W ostatni piątek sierpnia br. Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie już po raz XVI zorganizował Festiwal Piosenki Żołnierskiej dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

W roku bieżącym z powodu pandemii koronawirusa formuła imprezy została zmieniona w porównaniu z latami poprzednimi, choć bezsprzecznie utrzymano jej wyjątkowy militarny charakter. Dbając o bezpieczeństwo uczestników w tegorocznej imprezie uczestniczyli tylko mieszkańcy i pracownicy Domu oraz Starosta Szczecinecki Pan Krzysztof Lis. Gwiazdami Festiwalu byli mieszkańcy i pracownicy naszego Domu. Na scenie mogliśmy odkryć wiele misternie skrywanych przed światem talentów. Ogromnym aplauzem cieszyły się kolejne występy podgrzewając atmosferę do rzadko spotykanych granic. Licznie zgromadzonej widowni zaprezentowały się profesjonalne zespoły: segmentów mieszkalnych A, A2, B, E1, E2, kuchni i pralni, konserwatorów i portierów, pracowników socjalnych, terapeutów i fizjoterapeutów, kuchni i pralni oraz soliści w osobach dyrektora Pani Krystyny Berdyńskiej, zastępcy dyrektora Pana Tomasz Kapuścińskiego i mieszkańców Pana Janusza Pawłowskiego oraz Pana Andrzeja Kroplewskiego.

Występom muzycznym towarzyszyły dwa turnieje: gry w bule o puchar Starosty Szczecineckiego oraz strzelania z wiatrówki o  puchar Wicestarosty Szczecineckiego.

Jeśli dodamy do całości przepyszne wojskowe specjały i piękną pogodę to mamy gotowy przepis na udaną zabawę, co obrazują zamieszczone poniżej zdjęcia.