II Grzybobranie

SONY DSCW dniu 9 października 2010r mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie wzięli udział w ?II Grzybobraniu?. Głównym organizatorem imprezy było szczecineckie koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu, natomiast współorganizacją zajęły się Dom Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie ?Wyprzedzić Czas?, Zespół Szkół w Bornem Sulinowie, Nadleśnictwo w Bornem Sulinowie, Stowarzyszenie Przyrodników OSTOJA POMORSKA oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie. 
Dla urozmaicenia imprezy zaraz na wstępie został ogłoszony główny konkurs na „Króla Grzybobrania 2010”. Polegał on na zebraniu przez zespoły jak największej ilości grzybów jadalnych, które komisyjnie zostały zważone. Nasi mieszkańcy wspaniale konkurowali oraz współpracowali z grupą młodzieży z Zespołu Szkół w Bornem Sulinowie. Oprócz głównego konkursu odbyły się również quiz wiedzy pn. ? JEDEN Z DZIESIĘCIU? oraz turniej strzelniczy (strzelano z łuku oraz wiatrówki). W obu kategoriach nasi mieszkańcy zajęli wysokie lokaty.
I miejsce a tym samym tytuł „Króla Grzybobrania 2010” zdobyła drużyna Pana Andrzeja Florkowskiego oraz 4 uczennic z Zespołu Szkół w Bornem Sulinowie.
Z nostalgią wspominamy zakończone ?GRZYBOBRANIE? i czekamy na kolejne.