II MARATON SENIOR NORDIC WALKING

SONY DSC16 czerwca br. nasz Dom Pomocy Społecznej wraz z Stowarzyszeniem „Wyprzedzić czas” zorganizował spotkanie integracyjne pn. „II Maraton Senior Nordic Walking”.
Działanie realizowane zostało w ramach projektu z zakresu promocji i ochrony zdrowia, na realizację którego Stowarzyszenie otrzymało dotację ze Starostwa Powiatowego w Szczecinku.
Uczestnikami marszu byli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, seniorzy z terenu miasta i gminy Borne Sulinowo, Dziennego Domu Pobytu „Złota Jesień” w Szczecinku, Klubu Aktywnego Seniora „AS” z Bornego Sulinowa oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie.
Maraton rozpoczęliśmy zbiórką przy budynku DPS, podczas której każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę. Następnie wszyscy zgromadzeni zostali przewiezieni na start Maratonu, który w roku bieżącym przygotowany został na „Plaży Słonecznej” w Bornem Sulinowie. Pierwszym etapem spotkania po uroczystym powitaniu uczestników było wystąpienie strażnika miejskiego SM w Bornem Sulinowie, który udzielił krótkiego instruktażu na temat bezpiecznego poruszania się na trasie marszu oraz w dalszej części w profesjonalny sposób zabezpieczał uczestników marszu.
Następnie instruktorzy nordic walking oraz rehabilitanci naszego DPS przeprowadzili krótkie szkolenie z zakresu NW, omówili i zaprezentowali podstawowe techniki marszu z kijkami, przygotowali uczestników do Maratonu aplikując dawkę ćwiczeń rozgrzewających.
Ze względu na wiek uczestników oraz osoby niepełnosprawne, planując Maraton uwzględniliśmy krótki odpoczynek przy Ośrodku Wypoczynkowym „Marina”, w trakcie którego każdy maratończyk otrzymał butelkę wody mineralnej oraz dietetyczny batonik.
Zakończenie Maratonu zaplanowaliśmy w uroczym miejscu przy jeziorze Pile jakim bez wątpienia jest Leśna Klasa Arboretum. Tam też na uczestników spotkania czekały wcześniej przygotowane niespodzianki: nie mogło zabraknąć tradycyjnych przysmaków z grilla oraz koncertu w rytmie disco przygotowanego przez nasz firmowy duet tj. muzykoterapeutę Pana Mirosława Czaplę oraz mieszkańca DPS Pana Janusza Pawłowskiego.
Na zakończenie spotkania, tak jak w roku ubiegłym, panie: dyrektor DPS oraz prezes Stowarzyszenia ?Wyprzedzić czas? wręczyły przedstawicielom zaproszonych instytucji pamiątkowe dyplomy.
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wyjątkowego Maratonu.