III MARATON SENIOR NORDIC WALKING

SONY DSCW czwartek 28 czerwca br. Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie oraz Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” zorganizowali spotkanie integracyjne pn. „III Maraton Senior Nordic Walking”.

Zadanie realizowane zostało w ramach projektu z zakresu działań na rzecz osób w wieku emerytalnym, na realizację którego Stowarzyszenie otrzymało dotację z Urzędu Miejskiego
w Bornem Sulinowie.

Uczestnikami marszu byli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, seniorzy z terenu miasta i gminy Borne Sulinowo, Klubu Aktywnego Seniora „AS”
z Bornego Sulinowa, Zespołu „Jarzębinki” z Jelenia oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie.

Maraton rozpoczął się zbiórką przy budynku DPS, podczas której każdy uczestnik otrzymał pamiątkową czapeczkę z daszkiem. Pierwszym etapem spotkania, po uroczystym powitaniu uczestników było wystąpienie Funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie, który udzielili krótkiego instruktażu na temat bezpiecznego poruszania się na trasie marszu oraz w dalszej części w zabezpieczyli uczestników marszu. Następnie instruktorzy nordic walking oraz rehabilitanci naszego DPS przeprowadzili krótkie szkolenie z zakresu NW, omówili i zaprezentowali podstawowe techniki marszu z kijkami, przygotowali uczestników do Maratonu aplikując dawkę ćwiczeń rozgrzewających. Ze względu na wiek uczestników oraz osoby niepełnosprawne, planując Maraton organizatorzy uwzględnili krótki odpoczynek przy Leśnej Klasie Arboretum przy jeziorze Pile, w trakcie którego każdy maratończyk otrzymał butelkę wody mineralnej oraz dietetyczny batonik.

Zakończenie Maratonu zaplanowaliśmy w uroczym miejscu jakim bez wątpienia jest teren rekreacyjny przy Ośrodku Konferencyjno – Wypoczynkowym „MARINA” w Bornem Sulinowie. Tam też na uczestników spotkania czekały wcześniej przygotowane niespodzianki: nie mogło zabraknąć tradycyjnych przysmaków z grilla oraz koncertu
w rytmie disco przygotowanego przez mieszkańca DPS Pana Janusza Pawłowskiego.

Na zakończenie spotkania, dyrektor DPS Pani Krystyna Berdyńska wręczyła Państwa Ewie i Ryszardowi Kolanowskim oraz Komendantowi Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie podziękowania za pomoc w organizacji Maratonu, natomiast przedstawicielom zaproszonych instytucji pamiątkowe dyplomy.

Tekst: Tomasz Kapuściński
Zdjęcia: Ewelina Krzysztofiak – Janusz