INTERAKTYWNE IGRZYSKA

W czwartek 13 października 2016r Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” zorganizowało w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie turniej rzutu dyskiem z wykorzystaniem sensorów ruchu Play Station np. „INTERAKTYWNE IGRZYSKA”.

Impreza podsumowywała projekt pn. „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”, który współfinansowany był ze środków Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor DPS Pani Krystyna Berdyńska, która przywitała uczestników zabawy:
57 seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, Klubu Aktywnego Seniora AS i Borneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz 13 uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie.

Następnie zastępca dyrektora DPS / koordynator projektu Pan Tomasz Kapuściński w prezentacji multimedialnej przedstawił działania projektowe zrealizowane od kwietnia do września 2016r, wyróżnił zwycięzców poszczególnych zawodów oraz pracowników DPS bez udziału których projekt nie miałby szans na realizację w zaproponowanej formie.

Kolejnym punktem spotkania był wykład Pani Barbary Boguckiej z Fundacji im. Stanisława Karłowskiego z Juchowa o zdrowym stylu życia, prawidłowym odżywianiu, aktywności fizycznej pn. „Żyjemy nie po to, by jeść – jemy po to, by żyć” połączony z degustacją eko-produktów.

W rozgrywce rzutu dyskiem uczestniczyło 12 seniorów z DPS, Klubu AS i BUTW oraz 4 uczestników ŚDS. Koordynatorzy zawodów: Małgorzata Kaźmierczak i Adam Olechnowicz skrupulatnie notowali punkty zgromadzone przez uczestników w poszczególnych pojedynkach.

Po rozegraniu eliminacji i kolejnych etapów zawodów wyłonieni zostali zwycięzcy: senior – Pani Janina Kulik – Dobrzańska (mieszkanka DPS) oraz Pan Artur Kumpa (uczestnik SDS), którzy otrzymali ufundowane przez donatora projektu nagrody.

logo-wyprzedzicczas logo-borne logo-dps