UROCZYSTE OBCHODY „DNIA MIESZKAŃCA 2016”

We wtorek 25 października 2016r mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie uroczystą Mszą Św. celebrowaną przez ks. Radosława Suchorab rozpoczęli obchody Dnia Mieszkańca.

Środa 26 października br. była kolejnym dniem świętowania. Na łączniku DPS mieszkańcy, pracownicy Domu oraz zaproszeni goście (starosta Powiatu Szczecineckiego Pan Krzysztof Lis, kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie Pani Eleonora Winiarska wraz z głównym księgowym M-GOPS Panią Aleksandrą Mychlewicz, prezes zarządu SM Spółka z o.o. w Bornem Sulinowie Pani Dorota Anikiej, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku Pan Jacek Woynicz) uczestniczyli w uroczystości, która miała charakter „Festynu Wiejskiego”.

Starościna Festynu, dyrektor DPS Pani Krystyna Berdyńska wraz z starostą, Panem starostą Krzysztofem Lis złożyli wszystkim mieszkańcom DPS życzenia, wręczając najbardziej aktywnym z nich okolicznościowe upominki i legitymacje „Przodowników pracy”.

Mieszkańcy i pracownicy segmentów przebrani w barwne stroje ludowe, zaprezentowali pełen humoru program artystyczny, opowiadający m.in. o swoich miejscowościach, które na potrzeby imprezy zamieniły się w Strykowo, Myjkomyje, czy Piwniczną oraz ich mieszkańcach.

Podobnie, jak na wiejskich festynach, tak i na naszym nie mogło zabraknąć konkurencji sportowych. Przedstawiciele segmentów – wiosek uczestniczyli w konkursie przeciągania liny, wieszania prania na czas, slalomie z gotowanym jajem, picia kefiru oraz hitu – rzutu świeżym jajem (mieszkaniec – pracownik segm.).

Po zsumowaniu punktów za zwycięstwa w poszczególnych konkursach i przyznaniu dwóch bonusów (za kreatywność i zaangażowanie) zawody zakończyły się sprawiedliwym remisem. Każda wioska otrzymała nagrodę „skrzynię obfitości”, w której znalazły się m.in. ziemiopłody, mleko, masło i wędliny.

Oryginalną oprawę muzyczną zapewnił Zespół „Pa Pa-włoski” w składzie Mirosław i Krzysztof Czapla, Eugeniusz Makaryk, Janusz Pawłowski.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wyjątkowego dla nas wydarzenia.