IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej

IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Seniorów i Osób Niepełnosprawnych już za nami.
W „GARNIZONIE DPS” skoszarowanych zostało ok. 500 osób – m.in. z 22 domów pomocy społecznej z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, mazowieckiego a także z warsztatów terapii zajęciowych, środowiskowych domów samopomocy, klubów seniorów, dziennych domów pomocy społecznej, zespołów śpiewaczych oraz młodzieży i wolontariuszy oraz osób niezrzeszonych w żadnej zorganizowanej wspólnocie.

W roku bieżącym rozpoczęcie Festiwalu poprzedziła defilada wojskowa, którą poprowadzili mali żołnierze z Przedszkola „Jedyneczka” w Bornem Sulinowie.

Po uroczystym otwarciu Festiwalu przez dyrektora DPS – Panią Krystynę Berdyńską zabrzmiały wojskowe ballady i pieśni zarówno te radosne, jak też i melancholijne.

Dużą niespodzianką dla uczestników imprezy – szczególnie tych starszych był występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Pana Jerzego Połomskiego, autora niezapomnianych przebojów: „Cała sala śpiewa z nami”, „ Bo z dziewczynami”, „Błękitna chusteczka”.

Tak, jak w latach poprzednich dużą popularnością cieszył się konkurs strzelania z wiatrówki  o Puchar Starosty Szczecineckiego.
Wojskowe klimaty akcentowały sprzęty militarne, scena z siatką maskującą, baner „GARNIZON DPS”, strzelnica oraz strawy z tradycyjną grochówką wojskową na czele.
Patronat medialny nad Festiwalem objęła TVP Szczecin. Obecni byli także przedstawiciele lokalnych mediów Radio Koszalin oraz TV Gawex, która przygotowała bardzo ciekawą relację (dostępną na:  http://www.gawex.pl/wiadomosci/informacje_wideo/1382/FESTIWAL-PIOSENKI-ZOLNIERSKIEJ-27-sierpnia-2013)

Organizatorzy Festiwalu Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” i Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie podkreślają, że organizacja imprezy na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc wielu osób i instytucji. Szczególnie podziękowania kierują do:

 1. Wolontariuszy: mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie,
 2. Wolontariuszy: pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie,
 3. Wolontariuszy: Mieczysławy Jurasz, Teresy Łęczyckiej, Ewy Matysiak, Wojciecha Więckowskiego,
 4. Starostwa Powiatowego w Szczecinku,
 5. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku,
 6. Ośrodka Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie,
 7. Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie,
 8. Zespołu Szkół w Bornem Sulinowie,
 9. Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie,
 10. Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku,
 11. Nadleśnictwa Borne Sulinowo,
 12. Pawła Pasławskiego „Apteka Centrum” Szczecin,
 13. Pawła Ścieśka „Pucharki.pl”
 14. PUH Krzysztofa Gemba Borne Sulinowo,
 15. Kamila Bartoszek „Militarne Borne”,
 16. ZURBiT Adam Idziak Borne Sulinowo,
 17. Spółki „Bąbel” w Szczecinku,
 18. Andrzeja Michalak Borne Sulinowo,
 19. Spółki „DUOLUX MEDICAL” Poznań,
 20. Piekarni „Oleńka” w Szczecinku,
 21. PGNiG Koszalin