LETNI TURNIEJ STRZELANIA Z WIATRÓWKI

 W dniu 28 lipca 2016r w Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” zorganizowało w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie kolejną imprezę sportowo – integracyjną pn. „LETNI TURNIEJ STRZELANIA Z WIATRÓWKI” będącą częścią projektu pn. „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”[1], współfinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie.

W imprezie uczestniczyły osoby w wieku emerytalnym z Bornego Sulinowa (szczególnie mieszkańcy DPS), podopieczni i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Turowie oraz przedstawiciele Zespołu „Borneńskie Wrzosy” – łącznie 60 osób.

Zgodnie z założeniami projektowymi uczestnicy imprezy poza wypoczynkiem, dobrą zabawą, integracją wewnątrzpokoleniową, przełamywaniem barier w myśleniu o sobie i swoich ograniczeniach, degustacją kultowych  kiełbasek i karczków  grillowanych przez Panią Magdalenę Ganobis,  uczestniczyli także w prowadzonym przez Pana Krzysztofa Leśniewicza Turnieju Strzelania z Wiatrówki.

Turniej okazał się bardzo wyrównany, stawce niemal od początku przewodził mieszkaniec DPS – Pan Bogusław Dranczewski, który ustrzelił 25 punktów na 30 możliwych. Jednak na ostatniej prostej o jeden punkcik został wyprzedzony przez Pana Marcina Szafarza (ŚDS Turowo), który otrzymał pamiątkowy puchar.

Kolejną ofertą Stowarzyszenia „Wyprzedzić czas” dla osób starszych i osób niepełnosprawnych będzie przygotowywany już od kilku miesięcy XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych, który zaplanowany jest na 25 sierpnia 2016r.

Koordynator projektu
Tomasz Kapuściński

[1] Projekt współfinansowany ze środków Gminy Borne Sulinowo, w ramach otwartego konkursu ofert w roku 2016

logo-wyprzedzicczas logo-borne logo-dps