Narodowe Święto Niepodległości

SONY DSCDnia 10 listopada 2009r. w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie odbyły się uroczystości upamiętniające 91. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Mieszkańcy oraz pracownicy Domu przygotowali akademię upamiętniającą Święto, której najważniejszą częścią był montaż słowno muzyczny o tematyce patriotycznej przygotowany przez mieszkańców naszego DPS.
Natomiast w dniu 11 listopada br. mieszkańcy DPS oraz pracownicy wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej w Bornem Sulinowie, Straży Miejskiej, Zespołu Szkół w Bornem Sulinowie i Łubowie, drużyny harcerskiej, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Koła Terenowego w Bornem Sulinowie i Łubowie, Związku Wypędzonych Polaków,  Koła Nr 29 Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego im. 6 Pułku Piechoty oraz 21 Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach złożyli wiązanki kwiatów pod obeliskiem poświęconym pamięci ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego i sowieckiego przy Urzędzie Miejskim w Bornem Sulinowie oraz na cmentarzach k. miejscowości Kłomino i Krągi.