Pierwsze doznania w Sali Doświadczania Świata

23 października rozpoczęły się pierwsze zajęcia w Sali Doświadczania Świata. Dla uczestników spotkań to nowość określana mianem „magicznego świata”, bowiem w przeszłości nie spotkali się z podobnym miejscem.
Od 3 listopada odbywają się codzienne zajęcia relaksacyjne dla seniorów demencyjnych, seniorów sprawnych i samodzielnych, dla personelu oraz dzieci z Przedszkola Jedyneczka. Cieszą się one dużym zainteresowaniem i chęcią uczestnictwa.
Podczas wizyt w Sali Doświadczania Świata wykorzystywane są wszystkie elementy wyposażenia, proponuje się m.in. relaksację, medytacje, wizualizację, masaż relaksacyjny, kreatywne spędzanie wolego czasu. Naczelna zasada zajęć brzmi: „nic nie muszę -wszystko mogę”. Zajęcia mają charakter dowolny, moderowanej relaksacji bądź odbywają się według scenariusza.
Najczęstsze spostrzeżenia mieszkańców po skończonym spotkaniu to uczucie miłego ciepła, spokoju, powrotu do przyjemnego okresu dzieciństwa, bezpieczeństwo. Padają również określenia : „ czuję się jak w niebie”, „oaza spokoju”, „inaczej … pięknie”. Natomiast przedszkolaki nie chcą opuszczać Sali, zostałyby cały dzień.
Każda osoba, która opuszcza „magiczny świat doznań” ma uśmiechniętą i pogodną twarz, a to bardzo dużo mówi i wiele znaczy dla mnie jako terapeuty.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia z pierwszych zajęć.

Ilona Michałowska-Olechnowicz