Podsumowanie projektu „Seniorzy w akcji II”

W dniu 29 września 2021r. odbyło się podsumowanie projektu współfinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie pn. „SENIORZY W AKCJI II”. W ramach działania seniorzy z borneńskiego DPS rywalizowali w zawodach sportowych w darta, bingo i bule. Zacięta rywalizacja w poszczególnych konkursach trwała od maja do końca września br. Każda z rozgrywek była oddzielnie punktowana a najlepiej punktujący uczestnicy nagradzani byli pamiątkowymi pucharami.

Ostatnią nierozstrzygniętą rozgrywką były zawody bule. W tę jedną z ulubionych przez mieszkańców DPS gier rywalizowało blisko 20 zawodników a najbardziej systematycznymi i precyzyjnymi spośród nich okazali się:

  • Pan Marek Kleszcz – I miejsce,
  • Pan Jan Stawicki – II miejsce,
  • Pan Władysław Sokolik – III miejsce,

Zwycięzcy otrzymali gratulacje i okazałe puchary.

Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania był występ Teatru Kameralnego działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie. Aktorzy zaprezentowali prapremierę swojego najnowszego programu teatralno-literackiego noszącego tytuł „Bajki Krasickiego”. Spotkanie w pełni poświęcone zostało twórczości Ignacego Krasickiego, którego wiersze i bajki od wielu już lat nas bawią i uczą.