SENIOR MARATON NORDIC WALKING

Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” oraz Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie już po raz dziewiąty zorganizowali spotkanie rekreacyjno – integracyjne pn. „SENIOR MARATON NORDIC WALKING”. Impreza odbyła się w dniu 8 czerwca br. w ramach projektu „SIEDMIOBÓJ INTEGRACYJNY”[1].

Organizatorzy do zabawy zaprosili seniorów i osoby niepełnosprawne z Domów Pomocy Społecznej w Gościnie, Włościborzu i Bornem Sulinowie, ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie, słuchaczy Borneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, seniorów z Klubu Aktywnego Seniora „AS” w Bornem Sulinowie oraz osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami ze Stowarzyszenia Integracji Społecznej „DROGA” w Karlinie przebywający w borneńskim DPS na turnusie rehabilitacyjnym.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, znacznie przekraczającym założenia projektowe. W zabawie uczestniczyło ok. 100 osób, spośród których 50 otrzymało oryginalne, jaskrawe koszulki zapewniające widoczność na trasie marszu.

Tradycyjnie na „MARATONIE” nie mogło zabraknąć poczęstunku oraz  dobrej muzyki.

O tym, jak uczestnicy spotkania świetnie się bawili i integrowali świadczą zamieszczone poniżej zdjęcia.

Koordynator projektu
Tomasz Kapuściński

[1] Zadanie współfinansowane zostało ze środków Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie w ramach otwartego konkursu ofert w roku 2018,