Seniorzy w akcji II

Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie oraz Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” od marca do września br. realizują projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie pn. „SENIORZY W AKCJI II”[1].

W ramach działania zorganizowana została impreza z okazji DNIA KOBIET, trwają przygotowania do kolejnej edycji FESTIWALU PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ oraz odbywają się rozgrywki w bule, darta i bingo.

W czwartkowe popołudnie (8.07 br.) na łączniku DPS zorganizowano uroczyste podsumowanie rozgrywek w darta, w których z powodu pandemii koronawirusa uczestniczyć mogli jedynie mieszkańcy borneńskiego DPS. Liga pasjonatów darta funkcjonowała od kwietnia do czerwca br. i dostarczyła uczestnikom i widzom wiele pozytywnych emocji.

W ostatecznej rozgrywce uczestniczyło 11 seniorów. Drogą eliminacji wyłoniono czterech finalistów, którzy w pasjonującej batalii starli się o laur pierwszeństwa.

Ostatecznie miejsca na podium zdobyli panowie:

III. miejsce przypadło Panu Stefanowi,

II miejsce zdobył Pan Edward,

I miejsce wywalczył Pan Marek.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary z grawerką, pozostali finaliści natomiast czapeczki przeciwsłoneczne.

Pozytywne doświadczenia zdobyte podczas realizacji rozgrywek w darta pozwalają na postawienie tezy, że tego typu rywalizacja zagości na stałe w kalendarzu imprez  placówki.   

[1] Projekt współfinansowany ze środków Gminy Borne Sulinowo, w ramach otwartego konkursu ofert w roku 2021

Logo Wyprzedzić Czas Logo Borne Sulinowo Logo DPS