ŚWIĘTA I SYLWESTER

Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej,
Stało się – między ludzi wszedł
Mistrz – Wiekuisty

Autor: Cyprian Kamil Norwid

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór roku, to czas serdecznych spotkań, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń przy stole nakrytym białym obrusem.

Mieszkańcy naszego Domu Wigilię obchodzili wspólnie z dyrektorem – Panią Krystyną Berdyńską, kapelanem – ks. Marianem Markowskim, kierownikami segm., opiekunami i pokojowymi. Chcąc zapewnić wyjątkowy, rodzinny nastrój uroczystości, zorganizowaliśmy je na każdym z pięciu segmentów mieszkalnych.

Na stołach znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne. Były smażone ryby, śledzie w śmietanie, rolmopsy, ryba po grecku, pierogi z grzybami i kapustą, barszcz czerwony z uszkami, krokiety, sałatka jarzynowa oraz ciasta i słodycze.

Mieszkańcy naszego Domu otrzymali także paczki z prezentami, w których znalazły się m.in. zestaw sztućców, przedmioty codziennego użytku, słodycze i herbata.

Jeszcze nie zapomnieliśmy o świętowaniu, by ponownie się spotkać na uroczystym spotkaniu, tym razem z okazji przywitania Nowego Roku.