TURNIEJ GRY W RZUTKI – ELIMINACJE

W piątek 19 października 2018r mieszkańcy naszego Domu uczestniczący w projekcie „SIEDMIOBÓJ INTERGACYJNY” wyruszyli do Ośrodka Konferencyjno – Wypoczynkowego „MARINA” w Bornem Sulinowie, aby rozegrać „DRUŻYNOWY TURNIEJ GRY W RZUTKI”.

Przepiękna październikowa pogoda sprowokowała ich do pokonania trasy spacerem. Mieszkańcy i pracownicy DPS utworzyli mały peleton, który w świetnych humorach dotarł na największy taras widokowy w mieście – oryginalną łódkę Ośrodka „MARINA”.

Uczestnikom spotkania ukazał się przepiękny widok – złote liście parkowych drzew harmonijnie  współgrające ze spokojną taflą urokliwego jeziora Pile.

Koordynator projektu, zastępca dyrektora DPS – Pan Tomasz Kapuściński omówił założenia projektowe, poinformował ponadto, że dzięki środkom przekazanym przez donatora projektu – Urząd Miejski w Bornem Sulinowie, uczestnicy mają możliwość delektowania się pyszną herbatą oraz aromatyczną kawą. W tej części spotkania wyłoniono także zawodników, którzy rozegrają turniej główny, choć z rozbrajającą szczerością należy stwierdzić, że tak ujmująca sceneria nie sprzyjała rozgrywkom sportowym.

Kilka chwil później do grupy dołączyła dyrektor DPS – Pani Krystyna Berdyńska w towarzystwie przedstawiciela firmy SCA – Pana Tomasza Hnat, który sprawił kolejną w tym dniu niespodziankę, fundując pyszny setnik i szarlotkę.

Spotkanie w borneńskiej „MARINIE”, połączone z długimi spacerami w promieniach jesiennego słońca dostarczyły mieszkańcom bardzo dużo radości, pozwoliły zapomnieć o wielu ograniczeniach i trudnościach wynikających z wieku i chorób.

Organizatorzy tego wyjątkowego dla wielu osób wydarzenia zadeklarowali, że tworząc projekty edukacyjne, integracyjne, czy sportowe na rok 2019 pamiętać będą o sugestiach, potrzebach i pragnieniach przekazywanych przez mieszkańców w tym pięknym dniu.

Zdjęcia: Monika Orzechowska