VII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ OSÓB STARSZYCH I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

SONY DSCVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej Osób Starszych i Osób Niepełnosprawnych, który odbył się dnia 25 sierpnia br. jest już za nami. Organizatorzy imprezy tj. Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie oraz Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” po raz kolejny przygotowali dla uczestników spotkania wiele niesamowitych atrakcji. Tak jak w latach poprzednich nie mogło zabraknąć fenomenalnych przebojów wojskowych w wykonaniu zaproszonych gości,  konkursu strzeleckiego, sprzętów militarnych, wyśmienitych przekąsek oraz upominków i pamiątkowych dyplomów. Jednak bez wątpienia największą z przygotowanych atrakcji była obecność na Festiwalu gościa specjalnego Pani Beaty Tyszkiewicz – niekwestionowana królowa polskiego kina wraz z Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie Panią Krystyną Berdyńską oraz Starostą Szczecineckim Panem Krzysztofem Lisem uroczyście otworzyli Festiwal. Wielką gratką dla uczestników Festiwalu było także wyjątkowe spotkanie z Panią Beatą, podczas którego opowiadała o swoich pasjach, intrygujących wydarzenie ze swojego życia oraz wielkiej miłości, jaką są jej dwie córki.

W imprezie uczestniczyło 29 domów pomocy społecznej (z województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego) oraz przyjaciele DPS-u z warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, klubów seniora oraz lokalnych zespołów śpiewaczych. Także mieszkańcy Powiatu Szczecineckiego mieli możliwość zakupienia przepustek uprawniających do wejścia na teren „GARNIZONU DPS”. Łącznie w Festiwalu uczestniczyło ok. 650 osób.

Festiwal nie odbył by się w takiej formie, gdyby nie wsparcie imprezy dotacją ze środków Starostwa Powiatowego w Szczecinku oraz PFRON.

W zgodnej opinii mieszkańców i gości imprezę należy zaliczyć do niezwykle udanych.

Tekst: Tomasz Kapuściński
Zdjęcia: Paweł Pucek