VIII EUROPEJSKI FESTIWAL FILMOWY „INTEGRACJA TY I JA”

SONY DSCW dniu 7 września 2011r. Dom Pomocy Społecznej w Bornym Sulinowie zamienił się w Centrum Sztuki Osób Niepełnosprawnych. Wszystko za sprawą 8. Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”, który miał swój finał także w naszym Domu.

W ramach festiwalu jako jego współorganizatorzy postawiliśmy na promocję aktywności osób niepełnosprawnych oraz ich twórczości m.in. poprzez: występy artystyczne zespołów „Jarzębiny” i „Podlotki”, prezentację filmów w ramach 8. Europejskiego festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”, warsztaty twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych pn. „Magiczne kamienie”, wystawę prac mieszkańców Domu Pomocy Społecznej oraz Środowiskowego Domu  Samopomocy z Bornego Sulinowa pn. „Oblicza twórczości osób niepełnosprawnych” , strzelanie na strzelnicy , aktywną rehabilitację tzn. ćwiczenia usprawniające z wykorzystaniem sprzętu Fitness outdoor. W międzyczasie odbył się zaplanowany grill integracyjny oraz konkurs filmowy z nagrodami i loterią (wszyscy uczestnicy biorący udział w zabawie byli wygranymi).

W ramach Festiwalu firmy Ortofach oraz Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zaprezentowały sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny.

W spotkaniu integracyjnym udział wzięli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Bornego Sulinowa, uczestnicy Warsztatów terapii zajęciowej ATUT ze Szczecinka oraz zaproszeni seniorzy i osoby niepełnosprawne zaprzyjaźnione z Domem.