„W objęciach tradycji” – Dzień Matki

W zgodnej opinii mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie – spotkanie integracyjne wraz z koncertem z okazji Dnia Matki, było niezapomnianym wydarzeniem: energetycznym, pełnym wzruszeń i radości.

Spotkanie zorganizowane zostało przez działające przy DPS Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” w ramach projektu pn. „W objęciach tradycji”, współfinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie w ramach otwartego konkursu ofert w roku 2022[1].

Spotkanie rozpoczęły dyrektor DPS Pani Krystyna Berdyńska oraz Anna Śliwicka dyrektor Przedszkola „Jedyneczka” w Bornem Sulinowie. Następnie sceną zawładnęły przedszkolaki, które prezentowały wiersze, piosenki i autorskie układy choreograficzne. Maluchy swoją obecnością oraz prezentacją talentów skradły serca publiczności oraz wprowadzając ją w wyjątkowy nastrój.

Kolejną atrakcją imprezy był koncert młodej, bardzo utalentowanej ukraińskiej piosenkarki – Saszy, która zaprezentowała widzom mieszankę przebojów zarówno znanych i lubianych standardów rozrywkowych, jak też i liryczne piosenki ukraińskie.

Ostatnim punktem związanym z obchodami Dnia Matki było stworzenie zakątka niezapominajkowego, który ma przypominać o tym ważnym święcie.

Tomasz Kapuściński
Koordynator projektu

[1]