ZBIÓRKA KRWI W DPS

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie wraz z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK przy KW PSP w Szczecinie organizuje akcję honorowego oddawania krwi. Akcja organizowana jest w ramach VIII edycji programu PCK „Strażacy PSP i OSP w honorowym krwiodawstwie: OGNISTY RATOWNIK – GORĄCA KREW”.

Akcja odbędzie się w miejscowości Borne Sulinowo w powiecie szczecineckim, przy ulicy Szpitalnej 5, na terenie Domu Pomocy Społecznej w dniu 28 maja 2013 r. w godzinach: 10.00 – 14.00 (rejestracja dawców do godz. 13.30). Akcja zostanie przeprowadzona przez ekipę medyczną Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie w niedawno otrzymanym, nowym ambulansie do poboru krwi marki Mercedes.

W imieniu wszystkich potrzebujących tego drogocennego leku, jakim jest krew zapraszamy serdecznie wszystkich krwiodawców z Bornego Sulinowa i okolic oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby po raz pierwszy oddać krew.

Przypominamy, iż warunkami koniecznymi do oddania krwi są: dobry stan zdrowia, waga powyżej 50 kg i posiadanie ze sobą dowodu osobistego.

Zapraszamy!!!

Tekst: kpt. Marek Rak,
KW PSP Szczecin,
prezes Klubu HDK PCK przy KW PSP Szczecin