MISTRZOWIE DOBREGO ODPOCZYNKU NA „MARATONIE”

We wtorek (27 czerwca 2017 r) Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” zorganizowało dla seniorów i osób niepełnosprawnych kolejne spotkanie integracyjno – sportowe pn. „Senior Maraton Nordic Walking”[1].

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nowych Bielicach, którzy przybyli do Bornego Sulinowa wraz z dyrektorem Panią Marią Józefów – Jurga, słuchacze Borneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, klubowicze z Klubu Aktywnego Seniora „AS” z Bornego Sulinowa, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie oraz wolontariusze.

Imprezę rozpoczęły Panie: Krystyna Berdyńska (dyrektor DPS) oraz Dorota Załoga – Martysz (prezes Stowarzyszenia „Wyprzedzić czas”), które przywitały zaproszonych gości oraz przedstawiły plan imprezy. Następnie fizjoterapeuta – Pan Paweł Pucek przeprowadził krótki instruktaż nt. prawidłowego chodzenia z kijkami Nordic Walking oraz przygotował uczestników spotkania do marszu, aplikując im dawkę ćwiczeń.

W roku bieżącym trasa „Maratonu” wiodła uliczkami Bornego Sulinowa, została oznaczona i przygotowana w taki sposób, aby mogły w nim uczestniczyć osoby ze znacznymi ograniczeniami ruchowymi, także osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Dzięki donatorowi projektu – Urzędowi Miejskiemu w Bornem Sulinowie, uczestnicy „Maratonu” otrzymali opaski odblaskowe led, które sprawiły, że byli oni lepiej widoczni. Opaski odblaskowe wykorzystywane mogą być przez beneficjentów także po zakończeniu działań projektowych – szczególnie przydatne będą wieczorami i w pochmurne dni, co wpłynie dodatnio na ich bezpieczeństwo.

Każdy uczestnik, który ukończył „Maraton” otrzymał los z indywidualnym oznaczeniem, który wziął udział w losowaniu nagrody głównej – okazałego pucharu z grawerką oraz nagród pocieszenia – figurek ceramicznych ufundowanych przez DPS w Nowych Bielicach.

Szczęśliwą zwyciężczynią losowania, która nie kryła łez wzruszenia okazała się mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie – Pani Wanda.

Przepiękna czerwcowa pogoda sprawiła, że beneficjenci projektu bardzo chętnie skorzystali z oferty przygotowanej przez organizatorów: degustowali specjały z grilla, próbowali swoich sił na w grze w bule, tańczyli w rytm muzyki disco oraz prezentowali swoje zdolności wokalne.

[1] Projekt pn. „Mistrzowie Dobrego Odpoczynku” współfinasowany został ze środków Gminy Borne Sulinowo, w ramach otwartego konkursu ofert w roku 2017