WIOSENNY BORNEŃSKI BULODROM

W piątkowy poranek 25 maja 2018r Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” zorganizowało w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie turniej gry w bule pn. „WIOSENNY BORNEŃSKI BULODROM”. Turniej zrealizowany został w ramach projektu pn. „SIEDMIOBÓJ INTEGRACYJNY”[1] współfinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie w ramach otwartego konkursu ofert w roku 2018.

Rozgrywki, w których uczestniczyło łącznie 69 osób: seniorzy i osoby niepełnosprawne reprezentujące Dom Pomocy Społecznej z Bornego Sulinowa, Jaromina i Reska, Środowiskowy Domu Samopomocy z Bornego Sulinowa, Borneński Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Klub Aktywnego Seniora „AS” z Bornego Sulinowa). Imprezę wspomagali wolontariusze – członkowie Stowarzyszenia „Wyprzedzić czas” oraz p. Piotr Gałka – animator sportu z borneńskiego Centrum Kultury i Rekreacji.

Zawodnicy rywalizowali na czterech boiskach. Po zaciętych eliminacjach w finale zameldowało się czterech zawodników (BUTW, DPS Borne Sulinowo, DPS Resko, DPS Jaromin).  Zwycięzcą zawodów została się Pani Krystyna Sokołowska z Borneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która nie pozostawiła pozostałym finalistom złudzeń, do kogo powinien trafić okazały puchar.

Organizatorzy spotkania dziękują serdecznie zespołowi muzycznemu „SKAN” z Reska za wspaniały, pełen ekspresji koncert muzyczny.

[1]